Fond Pro Podporu Výzkumu

Česky English Íslenska Liechtenstein Norsk

Úvodní stránka > Články

Základní informacezjistit více

Expertní panelzjistit více

Řídící výborzjistit více

Zprostředkovatelzjistit více

Fond pro podporu výzkumu

16.1.2008

Téměř po dvou letech schvalování byla koncem roku 2007 uzavřena grantová dohoda mezi donory a Ministerstvem financí na projekt CZ 0046 financovaný tzv. Finančními mechanizmy EHP (Evropského hospodářského prostoru) a Norska. Tento projekt (CZ 0046) má formu tzv. blokového grantu, ze kterého bude jeho zprostředkovatel – Národní vzdělávací fond, o.p.s. – přerozdělovat prostředky žadatelům o malé granty prostřednictví dvou opatření: A – subprojekty v šesti výzkumných prioritách (25 000 – 250 000 €) a B – na výměnu expertů (do 5 000 €).

Fond pro podporu výzkumu bude podporovat subprojekty v letech 2008 – 2010. Fond má k dispozici celkovou částku ve výši 4 841 500 €. Jeho účelem je podporovat vědeckou spolupráci mezi experty a organizacemi dárcovských států a České republiky.
11. prosince 2007 se sešel nově ustavený expertní panel Fondu pro podporu výzkumu ve svém základním složení. Má osm členů reprezentujících šest prioritních výzkumných oblastí Fondu: I. Kulturní dědictví, II. Životní prostředí, III. Rozvoj lidských zdrojů, IV. Zdravotnictví, V. Udržitelný rozvoj a VI. Životní podmínky dětí. (Výzkumné oblasti II. Životní prostředí a IV. Zdravotnictví jsou v základním složení expertního panelu reprezentovány dvěma členy.)
Základními členy expertního panelu Fondu jsou: prof. Jana Hajšlová z Vysoké školy chemicko-technologické, Mgr. Simona Kosíková z SPFGroup, Mgr. Aleš Kroupa z Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí, doc. Jaroslav Kříž ze Státního zdravotního ústavu, Dr. Jiří Kvaček z Národního muzea, doc. Oldřich Matoušek z filozofické fakulty Univerzity Karlovy, Dr. Jan Pretel z Českého hydrometeorogického ústavu a Mgr. Radka Veselá z Národní sítě zdravých měst.
Expertní panel který slouží jako  poradní sbor Fondu,  schválil doporučení výběru prioritních výzkumných oblastí pro první výzvu k předkládání návrhů subprojektů v opatření A Fondu. Jsou to výzkumné oblasti II., IV., V. a VI. – životní prostředí, zdravotnictví, udržitelný rozvoj a životní podmínky dětí.
Expertní panel rozšířený o další odborníky z oblastí priorit jednotlivých výzev bude hodnotit jednotlivé žádosti v opatření A. Subprojekty v opatření A budou moci trvat od 8 do 18 měsíců. Žadateli budou moci být výzkumné instituce, instituce terciárního vzdělávání, podnikatelské subjekty a nevládní organizace aktivní ve vědě a výzkumu jen z České republiky. Povinností žadatelů bude najít si alespoň jednoho partnera z Islandu, Lichtenštejnska a Norska, další partneři mohou být jak z těchto zemí, tak i z ČR
Žádosti v opatření B budou hodnoceny přímo zprostředkovatelem. Tyto malé granty pro výměnu expertů budou k dispozici jak pro české experty, tak pro experty z Islandu, Lichtenštejnska a Norska, nejdéle na dobu 4 měsíců.
Řídící výbor Fondu, který je jeho strategickým orgánem a bude plnit také funkci výběrové komise pro subprojekty v opatření A, se sešel 9. ledna 2008. V Řídícím výboru jsou zastoupeny Akademie věd ČR,  Asociace inovačního podnikání, Asociace soukromých vysokých škol, Asociace výzkumných organizací, Ministerstvo financí, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Národní vzdělávací fond, Rada pro výzkum a vývoj, Rada vysokých škol a Svaz průmyslu a dopravy.
Základní informace o Fondu pro podporu výzkumu je možné nalézt na stránkách http://www.nvf.cz/ehp/index.htm a od konce ledna také na vlastních stránkách Fondu http://www.eea-researchfund.cz/ .

Sekce: Články   |   Zobrazeno: 21399x   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Nejčtenější

Národní vzdělávací fond

Novinky

05.01.11

První žádost v dodatečné výzvě předložena

První žádost v dodatečné výzvě předložila Univerzita Palackého v Olomouci na cestu 3 expertů na Island. Žádají o grant ve výši 7950 EUR na 16 denní pobyt na Islandské univerzitě.

03.01.11

Předkládání a hodnocení žádostí B

Upozorňujeme žadatele, že žádosti v dodatečné výzvě opatření B jsou hodnoceny postupně podle pořadí, ve kterém byly doručeny. Vzhledem ke zkrácenému času pro celou výzvu uvítáme,…

23.12.10

4. výzva opatření B

Byli jsme informováni, že dodatečná, 4. výzva pro subprojekty výměny expertů byla schválena. Její vyhlášení můžete očekávat v nejbližsích dnech.RSS

<<Květen 2011>>
PoÚtStČtSoNe
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Přihlášení

Registrace

eeagrants.cz  |  eeagrants.org

Tvorba www stránek: www.netservis.cz © 2008 – 2011 Národní vzdělávací fond, o.p.s. – všechna práva vyhrazena