zakladni-informace

Fond pro podporu výzkumu

Česky English Íslenska Liechtenstein Norsk

Úvodní stránka > Základní informace

Základní informacezjistit více

Expertní panelzjistit více

Řídící výborzjistit více

Zprostředkovatelzjistit více

Základní informace

Fond pro podporu výzkumu (Fond) je specifickou formou pomoci (blokovým grantem), kterou Finanční mechanizmus Evropského hospodářského prostoru a Finanční mechanizmus Norska (FM EHP a FM Norska), s přispěním českého státního rozpočtu, umožňují realizaci projektů v oblasti podpory spolupráce českých výzkumných institucí a organizací s partnery v dárcovských zemích.

Těmito finančními mechanizmy státy Evropského společenství volného obchodu (Island, Lichtenštejnsko a Norko) přispívají ekonomicky slabším zemím Evropského hospodářského prostoru (zejména novým členským státům EU) na rozvojové projekty v prioritních oblastech.

Česká republika je mezi přijímajícími zeměmi a na projekty je zde vyčleněno 110,91 mil. €. Zásadou využívání prostředků z těchto finančních mechanizmů je, že se jedná o dodatečné zdroje, které nemají nahrazovat podporu z jiných veřejných zdrojů (např. EU).

Fond může v letech 2008 – 2011 disponovat prostředky ve výši až 4 841 455 € a bude je rozdělovat ve dvou otevřených výzvách k podávání žádostí o poskytnutí grantu pro subprojekty v opatření A a ve třech výzvách v opatření B.

Prioritními oblastmi pro podporu z Fondu jsou:

1.Uchování Evropského kulturního dědictví
2.Ochrana životního prostředí
3.Rozvoj lidských zdrojů
4.Zdravotnictví
5.Podpora udržitelného rozvoje
6.Životní podmínky dětí

Subprojekty v opatření A budou zaměřeny na činnosti zahrnující předávání znalostí v oblasti výzkumu a vývoje, se zřetelem k inovativním přístupům a komplexním řešením (např. metody, postupy, technologie, nové patenty a prototypy, průmyslové využití). Subprojekty A budou moci obdržet grant ve výši    25 000 – 250 000 € a budou moci trvat 8 – 18 měsíců. Žadateli o granty na subprojekt A mohou být jen české subjekty, které musí mít vždy alespoň jednoho partnera z některé z dárcovských zemí.

Subprojekty v opatření B budou zaměřeny na krátkodobou výměnu expertů (max. 4 měsíce), na konference nebo akce (spolu)organizované dárcovskými státy  – vždy se zřetelem zejména na přípravu nových projektů, na předávání znalostí v oblasti výzkumu, na přípravu nových patentů, prototypů a průmyslových aplikací. Subprojekty B budou moci obdržet grant ve výši do 5 000 €. Žadateli o grant na subprojekt B mohou být experti (jejich zaměstnavatelé) z České republiky i z dárcovských zemí, kteří nejsou zahrnuti v žádném běžícím projektu podporovaném FM EHP a FM Norska.

Prostřednictvím těchto stránek bude Zprostředkovatel Fondu, kterým je Národní vzdělávací fond, o.p.s., informovat odbornou veřejnost, v češtině a angličtině, o možnostech podávání žádostí, o jednotlivých akcích a o novinkách Fondu.

Pro vážné zájemce o činnost a nabídky Fondu jsou připraveny podrobné informace, jednotlivé formuláře, manuály, návody, konzultace a diskuzní fórum, které jsou přístupné po registraci.

Novinky

05.01.11

První žádost v dodatečné výzvě předložena

První žádost v dodatečné výzvě předložila Univerzita Palackého v Olomouci na cestu 3 expertů na Island. Žádají o grant ve výši 7950 EUR na 16 denní pobyt na Islandské univerzitě.

03.01.11

Předkládání a hodnocení žádostí B

Upozorňujeme žadatele, že žádosti v dodatečné výzvě opatření B jsou hodnoceny postupně podle pořadí, ve kterém byly doručeny. Vzhledem ke zkrácenému času pro celou výzvu uvítáme,…

23.12.10

4. výzva opatření B

Byli jsme informováni, že dodatečná, 4. výzva pro subprojekty výměny expertů byla schválena. Její vyhlášení můžete očekávat v nejbližsích dnech.RSS

<<Září 2011>>
PoÚtStČtSoNe
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
3456789

Přihlášení

Registrace

eeagrants.cz  |  eeagrants.org

Tvorba www stránek: www.netservis.cz © 2008 – 2011 Národní vzdělávací fond, o.p.s. – všechna práva vyhrazena